SLAM Technologie

waterproof

Waterproof

Odolnost proti vodě - schopnost látky odolávat vodě a větru. Tyto vlastnosti lze získat ošetřením pomocí vodoodpudivých látek nebo pomocí hydrofilních či mikroporézních membrán s mechanickým působením. Nepropustnost je vyjádřena v milimetrech, které představují výšku vodního sloupce. Čím je číslo vyšší tím je materiál odolnější. Tato hodnota vyjadřuje odolnost oděvu před prosáknutí.

waterproof

Water Repellent

Díky své konstrukci a zpracování materiál neabsorbuje vodu.

breathable

Breathability

Prodyšnost – schopnost efektivně odvádět pryč pot vyprodukovaný fyzickou námahou. Když je tkanina prodyšná, tělo dýchá přirozeně a vlhkost způsobená pocením rychle je odvedena vně oděvu. Prodyšnost vyjadřuje kolik gramů vlhkosti může projít m2 textilie za 24 hodin (g/m2/den).

windproof

Windproof

Tkaninou, která je větruodolná neproniká vzduch, což udržuje stálou tělesnou teplotu a lepší pohodlí.

thermo-taped-seams

Thermo-taping

Na vnitřní straně tkaniny je použit speciální pás udržující teplo i ve švech tkaniny. Je vyroben z vodotěsné tkaniny, která zabraňuje prosáknutí vlhkosti přes švy.

3layers-fab

3-Layer Construction

Tři vrstvy tkaniny jsou spojeny tak, aby vytvořily 3-vrstvou konstrukci. Prodyšný, voděodolný materiál je spojen s vysoce odolnou technologickou textilií, vyrobenou z tri-laminátu.

 2-Layer Construction

 

2-Layer Construction

Dvě různé vrstvy látky jsou spojeny dohromady za vzniku 2-vrstvé konstrukce.

ergonomic

Ergonomic

Tyto oděvy mají speciální střih a tvar kopírující postavu. Usnadňují pohyby těla.

uv-protection

UV-Protection

Tkanina chrání pokožku před slunečním ultrafialovým zářením. Této ochrany je dosaženo díky speciální konstrukci tkaniny za použití mikrovlákna nebo nanesením látky na bázi titanu, který je opatřen UV filtrem.

comfortable

Comfortable

Oděv vyrobený v souladu se základními standardy pohodlí, od výběru látky k ergonomickým vlastnostem těla.

anty-pilling

Anti Pilling

Ochrana proti žmolkování.

active-thermoregulation

Thermo-Regulation

Termoregulace je schopnost udržovat konstantní teplotu bez ohledu na měnící se podmínky prostředí. Vysoká termoregulační schopnost znamená, že můžete nosit menší počet oděvů a zároveň si nebránit v pohybu.

bacteriostatic

Bacteriostatic

Bakteriostatické tkaniny působí jako bariéra v růstu a pomnožování bakterií, udržují pH pokožky v rovnováze. Chrání před alergií, záněty a jinými problémy pokožky. Tato vlastnost materiálu je získána přidáním iontů stříbra do látky.

ultralight

Ultralight

Lehký a pohodlný, přesto velmi teplý oděv.

ultralight

Lightweight

Velmi lehká tkanina, která umožňuje vypařování potu z těla.

packable

Packable

Snadné skladování oděvů. Možnost složení oděvu do malého přepravního obalu.

reflective

Reflective

Reflexní potisk pomáhá ke zviditelnění za tmy či za šera.

flatlock-stitching

Flatlock Stitching 

Ploché švy

easy-care

Easy Care

Snadná péče

antislip

Anti-slip

Protiprokluzující

hypoallerg

Hypoallergenic

Hypoalergenní

fast-dry

Fast Dry

Rychloschnoucí

 Ecological fabric

Ecological fabric

Ekologická tkanina

stretch

Stretch

Pružný

reflective

Reflexite

Reflexní potisk pomáhá ke zviditelnění za tmy či za šera.

 dryarn

Dryarn

Dryarn je prodyšné, bakteriostatické a termoregulační vlákno. Dermatologické testování ukazuje, že je bezpečné, stálobarevné a nemusí se žehlit. Je ekologicky udržitelné a 100% recyklovatelné.

carbon-fabric

Trimmer Fabric

Tkanina obsahující uhlík je navrhována a vyvinuta zejména pro SLAM. Procento uhlíku v textilii pozitivně ovlivňuje tělo snížením oběhového stresu. Vědecké testy prokázaly, že používání této látky v průběhu tréninku snižuje potřebu kyslíku, srdeční frekvenci a také snižuje vyplavování kyseliny mléčné.

cordura

Cordura

Tkanina Cordura je nylonové vlákno, vysoce houževnaté, s výhodou nízké hmotnosti, snadnou údržbu a udržuje si stálou barvu. Struktura tkaniny je velmi odolná proti oděru a roztržení. Má vysokou životnost.

primaloft

Primaloft

Ultrajemná vlákna Primaloft jsou speciálně ošetřeny patentovaným procesem, a potom sloučeny do izolačního jádra, které je neuvěřitelně jemné, lehké a odolné proti vodě. PrimaLoftOne absorbuje 3 krát méně vody, je o 14% teplejší v suchém stavu a 24% teplejší v mokrém stavu, než konkurenční izolace. PrimaLoft® One chrání Vaše tělo, šetří energii při extrémním chladu. Je neuvěřitelně měkký, lehký, odolný proti vodě a větru, prodyšný a rychleschnoucí.